This recipe makes one loaf pan. Don’t waste money on prepackaged boxes of mac-n-cheese. Save some money and make it yourself! This recipe is definitely less expensive. Yet, it is so delicious! This is my favorite recipe to make. My kids love mac-n-cheese. We can eat it as a side dish or as the main dish. It just depends on how hungry everyone is at the time. Since I have made it so many times, it seems that preparation and {Read More}
Carrot Cake Muffins
July 14, 2011 by 9 Comments
Makes at least 24 Muffins Buying muffins is an expensive thing to do. Though, this recipe requires more work than some, it is well worth it. Especially, if you buy or grow a lot of carrots. If you’re trying to figure out what to do with those extra carrots that you have, then this is the recipe for you. These are great little muffins that the kids will love. I don’t put any type of frosting on my muffins {Read More}